Oprava mostu u Újezdu začala.ÚJEZD - Začala rekonstrukce mostu na silnici I/38 mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem, konkrétně u obce Újezd ve směru od Luštěnic.

Kvůli havarijnímu stavu mostu došlo dočasně k jeho zvýšení, aby zde do začátku opravy nemusel být provoz přerušen. Během rekonstrukce stávajícího mostu budou řidiči most objíždět po mostním provizorium, které bude postaveno mimo těleso stávající silnice. Informoval o tom Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic s tím, že na přemostění se začalo pracovat začátkem tohoto týdne a bude probíhat bez omezení dopravy. „Po dokončení bude provoz obousměrně převeden na provizorní komunikaci a most. Po odklonu veškeré dopravy pak bude stavba pokračovat vlastní rekonstrukcí mostu,“ uvedl Buček.

Celková rekonstrukce mostu bude stát téměř 16 milionů korun bez DPH. Koncem listopadu by měl být most z velké část dokončen a vrátit by se na něj měla i doprava. „Nicméně práce pod mostem a v jeho okolí budou probíhat i po jeho zprovoznění, ale již nebudou mít žádný dopad na dopravu,“ dodal Buček.