Rozlitá Klenice v Sukoradech (19. 06. 2020)MLADOBOLESLAVSKO - Z fotbalového hřiště v Dolním Bousově i přilehlých zahrad pomalu odtéká voda, která se tam rozlila z Klenice. Hasiči a lidé z okolí tak prožili velmi rušnou noc. K rychlému rozvodnění potoka bohužel napomohlo lešení na opravovaném mostě, na které se zachycovaly naplavené věci, které následně téměř ucpaly odtok.

Voda v potoce ale pokračuje dál, zatímco ještě včera před půlnocí byl poměrně klid v dalších obcích, jako jsou Židněves, Sukorady či přímo v Mladé Boleslavi, brzy ráno se situace obránila. Klenice se začala rozlévat a zaplavovat pole a zahrady. Na snímku je vidět rozlitá Klenice v Sukoradech.

Na velkou vodu se ale připravují už i v Mladé Boleslavi. "Městská policie nechala proto preventivně Správu komunikací zvednout v pátek dopoledne do výše lávku přes Klenici u Olympie, která je právě pro tyto situace konstruovaná. Zároveň již společnost Compag připravil na vozidla pytle s pískem a rozveze je k tenisovým kurtům a dalším místům, kde se zpravidla říčka nejrychleji vylévá z břehů," uvedla mluvčí radnice Šárka Charousková.

Zvedání mostu nad Klenicí u Olympia centra. Foto mb-net.cz