Městský bazén. Foto mb-net.czMLADÁ BOLESLAV - Ve čtvrtek 4. června začne znovu fungovat krytý městský bazén na Štěpánce, který musel být kvůli nouzovému stavu v březnu uzavřen.

"Mám radost, že opět můžeme obyvatelům města nabídnout další formu sportovního vyžití. Samozřejmě postupujeme v souladu s hygienickými nařízeními. Prvním krokem k otevření bazénu je zahájení provozu zdejší restaurace a krásné terasy, která se lidem otevře už v pondělí 25. května," uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

Vzhledem ke smlouvě s dodavatelem energie nemůže být provoz bazénu zahájen před 1. červnem, což je také datum, kdy začne nahřívání vody, které trvá zhruba dva až tři dny. Proto je termín otevření plaveckého areálu stanoven na 4. červen. Nařízení o tom, že zde nemůže být více než 300 lidí najednou a předepsaný určitý počet plavců na vodní plochu by na provoz neměl mít vliv, nicméně lidé si budou moci koupit vstupenku maximálně na tři hodiny. Z pochopitelných důvodů zatím ani nebude možné zakoupit vstupenku all-in, která kromě bazénu a rekreační zóny zahrnuje i wellness.

V tuto chvíli navíc panuje řada nejasností ohledně nutnosti nosit roušky v plaveckých areálech, nicméně v době zahájení provozu boleslavského bazénu už by v této otázce mělo být jasněji.

Samozřejmostí je zvýšená hygiena veškerého vybavení a zázemí včetně pravidelné dezinfekce, nicméně chlor ve vodě by měl sloužit jako adekvátní ochrana proti možné virové nákaze