Desítky škodovek zamíří ke kriminální policii. Foto Škoda AutoMLADÁ BOLESLAV - Kriminalisté po celé republice budou vyrážet do terénu v nových škodovkách. Ta jim dodá celkem 500 vozů Škoda Octavia v civilním provedení, 37 z nich pak přímo v Mladé Boleslavi převzal ministr vnitra Jan Hamáček /ČSSD/ a policejní ředitel Jan Švejdar. 

Všechny vozy jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je moderní benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickými dvouspojkovými převodovkami DSG. 

„ŠKODA OCTAVIA vítězstvím v náročném policejním tendru opět potvrdila svou pověst spolehlivého a všestranného vozu,“ vysvětluje Luboš Vlček, ředitel ŠKODA AUTO Česká republika. „Mimo kvalit nejprodávanějšího modelu na českém trhu potvrzuje výsledek veřejné zakázky i to, že vozy značky ŠKODA mají výhodné provozní náklady a vyhovují náročným požadavkům našich zákazníků z veřejného sektoru,“ dodává Luboš Vlček.

Novinkou ale je, že všechny tyto vozy si policie pořídila na operativní leasing, což je podle policejního ředitele Jana Švejdara novinkou. "Vozidla mají nájezd 20 tisíc kilometrů ročně s tím, že po dvou letech dojde k obměně. Jsem přesvědčen, že ta ekonomičnost toho provozu je pro nás výhodná," uvedl pro iBoleslav.cz policejní prezident.

„ŠkoFIN je tak první společností, která zajišťuje financování velkého vozového parku pro Ministerstvo vnitra,“ říká Vratislav Strašil, jednatel společnosti ŠkoFIN s tím, policie s operativním leasingem získala i řadu služeb, a to například náhradní vůz v případě servisování a nebo uskladnění pneumatik. 

„Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.