Nový přestupní terminál v Mnichově Hradišti.MNICHOVO HRADIŠTĚ - Velkou proměnou prošel přestupní terminál veřejné dopravy v Dvořákově ulici v Mnichově Hradišti, přímo před budovou vlakového nádraží. Stavební práce jsou prakticky u konce. Pro první cestující tam autobusy přijedou v polovině prosince.

Hotové je dláždění prostranství určených pro pohyb pěších a umístění mobiliáře. Zbrusu nových červených laviček. Zřejmě tou největší proměnou jsou zálivy pro zastavení autobusů a také přístřešek pro čekání cestujících na jejich spoj. Umístěny jsou tam i informační tabule o odjezdech  a příjezdech vlaků a autobusů. Na podzim se staveniště konečně zazelená stromy a keři, které budou v létě ochlazovat dlážděné  plochy a vozovku, rovněž dojde  k osetí zelených ploch určených  k zatravnění. 

Jak se bude do zrekonstruovaného terminálu zajíždět, si koncem září vyzkoušeli i řidiči autobusů společnosti Arriva Střední Čechy. "Pro naše řidiče je pak  důležité vyzkoušet si a naučit se  předem nájezdy na odjezdová stání, aby byl u nízkopodlažních vozidel,  jejichž počet se stále zvyšuje, zajištěn pohodlný nástup a výstup do autobusu bez mezery mezi autobusem a nástupní plochou. To ocení nejen  vozíčkáři, ale například i maminky  s kočárky nebo senioři,” informoval za autobusového dopravce Jan Holub.

Prostor je dostačující i pro zajíždění autobusů dlouhých 15 metrů, které jsou už několik týdnů nasazované na nejvíce vytížené linky.

Nový přestupní terminál v Mnichově Hradišti. Nový přestupní terminál v Mnichově Hradišti.