Vánoční strom pro Prahu pojede i letos po dálnici D10. Foto Firma Švestka

D10 - Po dálnici D10 bude během nedělního odpoledne přepravován 25 metrů vysoký vánoční strom pro Prahu. Ten byl v dopoledních hodinách pokácen šampionem v kácení motorovou pilou Jiřím Vorlíčkem v Semilech. Následně byl strom umístěn na americký tahač, který bude strom na Staroměstské náměstí v Praze převážet.

 

>>>FOTO Z PŘEPRAVY DO MILOVIC NALEZNETE ZDE<<<

 

Přeprava nebude ani tentokráte jednoduchá, souprava je dlouhá téměř 30 metrů, široká 5,5 metrů a vysoká 4,8 metrů. Proto ji budou po celou dobu doprovázet nejen pracovníci firmy Švestka, ale i hlídky Policie ČR. Ze Semil by se mělo odjíždět v neděli v 16 hodin.

Vzhledem k šířce soupravy ji nebude možné předjíždět, a proto se očekává, že se za ní vytvoří kolona pomalu jedoucích vozidel. Z dálnice D10 bude souprava sjíždět u Benátek nad Jizerou a následně bude strom nocovat v areálu firmy Švestka v Milovicích. V pondělí ve 23 hodin pak bude v cestě pokračovat do Prahy.

Přeprava stromu v neděli:
cca odjezd v 16 hodin ze Semil - Proseč - Pelechov - Železný Brod - Líšný - Malá Skála - Turnov - dálnice D10 - Milovice

Přeprava stromu v pondělí:
cca ve 23 hodin odjezd z Milovic - dálnice D10 - Praha Staroměstské náměstí