ilustrační foto: KNMBMLADÁ BOLESLAV - Nepříjemnou událost řeší v jedné z mladoboleslavských školek. Začátkem října se tam totiž objevil případ žloutenky typu A. Podle vyjádření krajské hygienické stanice se dítě nakazilo od otce, který se žloutenkou zřejmě nakazil v Turnově, kde je evidován zvýšený výskyt této nemoci.

“Aktuálně evidujeme 3 případy onemocnění žloutenkou typu A v rodině z Mladé Boleslavi – muž a 2 děti, z toho jedno navštěvuje mateřskou školu. Nemoc si pravděpodobně dovezl tatínek z Turnova, kde byl,” uvedla pro iBoleslav.cz mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová.

V mateřské škole je to podle Šalamunové tedy pouze tento jeden případ. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje zajistila protiepidemická opatření, jejichž součástí je také preventivní očkování proti hepatitidě A,” uvedla dále mluvčí Šalamunová. 

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje celou situaci nadále pečlivě monitoruje a nastavená opatření kontroluje. Aktuálně jsou tedy zajištěny všechny kontakty a pravděpodobnost dalšího šíření je minimální.

Samotná školka zůstane v karanténě až do druhé poloviny listopadu. Uvnitř zatím panují přísná hygienická opatření, kdy je nutné prostory desinfikovat i několikrát za den.