Před domem Karla Gotta stále lidé zapalují svíčky. Zamíří tam i o víkendu.MLADÁ BOLESLAV - Také lidé z Mladoboleslavska zamíří v pátek a v sobotu do Prahy, na poslední rozloučení s Karlem Gottem. Připravit se ale musí na pořádné komplikace. Policie apeluje na řidiče, aby to centra Prahy autem vůbec nejezdili a parkovali na okraji města.

Zvýšený provoz se dá očekávat na dálnici D10 po oba dva dny. Řidiči jednoucí tímto směrem by tak měli zaparkovat na záchytných parkovištích na Černém mostě či na Letňanech a náslendě pokračovat městskou hromadnou dopravou, především pak metrem. Vlakových souprav bude dostatek.

“V těchto dnech posílíme provoz metra, především pak linku B, a to od 7 hodin až do půlnoci,” informovala mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková s tím, že nejlepší pro výstup z metra bude stanice Anděl. Následně je možný přesun tramvají č. 9, 15 a 20 do zastávky Újezd. 

V okolí Paláce Žofín dojde z důvodu zajištění bezpečnosti již od čtvrteční půlnoci do páteční půlnoci k dopravnímu omezení. "Řidiči musí počítat s kompletním uzavřením Masarykova nábřeží, tedy od Jiráskova mostu až k Národnímu divadlu. Přístup do paláce bude možný jen jedním vstupem,” uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Prostor pro návštěvníky bude vyhrazen zábranami, a to od Masarykova nábřeží, přes most Legií a následně po Janáčkově nábřeží. 

Před dům Karla Gotta lidé stále přináší svíčky a vzkazy.Z důvodu, aby nedocházelo při vstupu a výstupu z paláce Žofín k zbytečným kolizím, odchod účastníků ze Slovanského ostrova je naplánován přes Výstavní síň Mánes na Masarykovo nábřeží až ke Karlovu náměstí.  "Pro nejrychlejší přesun z místa opět doporučujeme využití metra ve stanici Karlovo náměstí,” uvedla dále Kropáčová.

V tento den se dá také očekávat, že tisíce lidí z celé republiky vrazí k vile Karla Gotta. Tam už teď hoří desítky tisíc svíček a s každou hodinou přibývají další a další.

Sobotní rozloučení
Druhá část bezpečnostního opatření je směřována k sobotnímu smutečnímu neveřejnému rozloučení v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. V této souvislosti dojde v sobotu ke kompletnímu omezení dopravy na Hradčanském náměstí a k částečnému omezení vstupu veřejnosti na třetí nádvoří Pražského hradu. 

"V okamžiku naplnění kapacity třetího nádvoří bude vstup do hradu uzavřen. Každý návštěvník hradu a smutečního rozloučení musí počítat při vstupu do Pražského hradu se standartními bezpečnostními prohlídkami. Po ukončení smutečního rozloučení a plánované mše bude opět umožněn občanům vstup do celých prostor Pražského hradu,” popsala bezpečnostní opatření pražská policiejní mluvčí Eva Kropáčová.

I v tento den doporučuje policie využít k cestě na místo městskou hromadnou dopravu. 

“Cestujícím doporučujeme využít tramvajovou linku číslo 22 a 23 ze stanice metra Malostranská,” radí mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.