ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Déšť, vítr a rychlá jízda stojí za řadou nehod, které se od rána odehrály po celém Mladoboleslavsku. Už kolem sedmé hodiny ráno vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči z Bělé pod Bezdězem k železniční nehodě.

Podle vyjádření mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela šlo o střet osobního vlak se stromem, který spadl do kolejiště. Vzhledem k tomu, že šlo o železniční nehodu, na místo kromě hasičů z Bělé vyjeli i drážní hasiči z Liberce. K nehodě došlo mezi stanicemi Bělá pod Bezdězem - Bělá pod Bezdězem město. "Po nárazu vlaku do stromu došlo k jeho odmrštění mimo kolejiště. Vlak ale zůstal poškozený na kolejích," uvedl Gabriel s tím, že ve vlaku cestovalo 19 cestujících a dva zaměstnanci dráhy. Nikdo naštěstí nebyl při nehodě zraněn. Několik hodin byl provoz na této trati zastaven. 

Bouralo se tradičně v zatáčce mezi Benátkami nad Jizerou a Jiřicemi. Osobní auto tam vyletělo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Uvnitř byli tři lidé, včetně jedné nezletilé osoby. Na pomoc vyjeli profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou, dobrovolní hasiči z Lysé nad Labem a sanitka záchranné služby. Záchranáři preventivně prohlédli všechny pasažéry. Naštěstí žádný z nich nebyl zraněný, a proto nikoho nebylo potřeba převézt do nemocnice. 

Když se ale profesionální hasiči z Benátek vraceli zpět na základnu, měli nehodu i oni. Do jejich prvovýjezdové cisterny nabouralo přímo ve městě osobní auto. "Nešlo o žádnou velkou nehodu, nikdo nebyl zraněn. Naše cisterna byla poškozena jen lehce, po vyšetření nehody jsme na ní provedli jen drobnou úpravu a vozidlo je znovu připraveno na výjezd," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

Další nehoda, tentokráte s vážnými následky, se odehrála u Horní Krupé, na silnici z Mnichova Hradiště na Mimoň. Bouralo tam osobní auto, v němž cestovali dva dospělí a jedno dítě. Zranění si stěžovali na poranění hrudníku, záchranky je proto odvezly do nemocnice. Místo je teď průjezdné jen jedním jízdním pruhem a s omezením dopravy je tam nutné počítat zhruba do 14 hodin.