ilustrační fotoBĚLÁ POD BEZDĚZEM - Město pod Bezdězem se po mnohaleté spolupráci rozloučí s bezpečnostní agenturou, která tam dohlížela na bezpečnost v ulicích. Po vzoru jiných měst bude mít i Bělá pod Bezdězem vlastní městskou policii.

Zastupitelé schválili vyhlášku, která od 1. ledna zavádí městskou policii. “V tuto chvíli se připravuje výběrové řízení na strážníky městské policie,” uvedl pro iBoleslav.cz starosta Bělé pod Bezdězem Jaroslav Verner s tím, že by mělo jít o dva až tři strážníky. 

Sehnat přitom kvalitní strážníky není jednoduchá záležitost, zájemců je právě v Mladoboleslavském regionu málo. Zda se je podaří včas sehnat, ale nechce bělský starosta předjímat a počkat chce až na výsledek výběrového řízení.

Vybavení zaplatí Škodovka
“Jednali jsme s Nadačním fondem Škoda Auto a máme přislíbeno, že nám zaplatí vybavení služebny, vybavení strážníků, jedno auto a dvě elektrokola,” uvedl dále starosta.

Důvod, proč se město rozhodlo ukončit spolupráci s bezpečnostní agenturou a jít cestou vlastní městské policie, je jednoduchý. Členové bezpečnostní služby totiž nemají praktiky žádné pravomoci, což mnohdy znesnadňovalo řešení zjištěných problémů.