Zavaleného muže museli z výkopu vyprostit hasiči. Foto HZS Mladá BoleslavKRNSKO - /AKTUALIZOVÁNO/ Krátce po 16. hodině došlo v Krnsku k neštěstí. Dělníka tam zhruba v pětimetrovém výkopu zavalila zemina. Na pomoc mu vyjeli hasiči se speciální technikou z Mladé Boleslavi, určenou pro zásah u zavalených a zasypaných osob. Na místo dorazili i lezci a přiletěl i vrtulník.

Před příjezdem hasičů se snažili zavaleného muže vyprostit jeho kolegové. "Velitel zásahu po příjezdu na místo konstatoval, že dostupnou těžkou techniku není efektivní povolávat. Rozhodl o nouzovém zajištění výkopu a ručním vyprošťování zraněného. Hasiči na dně výkopu muže po celou dobu záchranných prací resuscitovali. Po více než půlhodině mimořádně fyzicky namáhavé práce měl dělník vyproštěnu horní polovinu těla a jednu nohu. Přes maximální nasazení všech zúčastněných lékař před půl šestou konstatoval úmrtí," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči dokončili stabilizaci výkopu a muže zcela vyprostili. Následně tělo ohledal koroner a Policie ČR. Člen týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje na místě mimořádné události poskytoval první psychickou pomoc kolegům zesnulého.

Před 21. hodinou bylo místo předáno stavební firmě, která zabezpečila okolí výkopu. Hasiči se pak vrátili na základnu. Okolnosti a příčinu vzniku této tragické události vyšetřuje Policie ČR – útvar Služby kriminální policie a vyšetřování.

Zavaleného muže museli z výkopu vyprostit hasiči. Foto HZS Mladá Boleslav Zavaleného muže museli z výkopu vyprostit hasiči. Foto HZS Mladá Boleslav