ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Až do konce března letošního roku je prodloužen zákaz vstupů do lesů na několika místech Mladoboleslavska. Důvodem je bezpečnost, neboť v lesích hrozí pády stromů.

Původně přitom měl zákaz vstupu platit jen do konce roku 2019.

Uzavřít les veřejnosti se rozhodl Vojenský lesní úřad na území Lesního hospodářského celku Lipník a na částech katastrálních území Rejšice, Smilovice u Luštěnic, Vlkava, Bratronice, Všejany, Loučeň, Chudíř, Milovice nad Labem, Benátecká Vrutice, Jiřice, Staré Benátky, Kbel, Brodce nad Jizerou, Struhy, Luštěnice, Újezdec u Luštěnic, Lhota u Dřís, Hlavenec, Stará Boleslav. Informoval o tom Vojenský lesní úřad ve svém rozhodnutí.

Důvodem razantního rozhodnutí je podle lesního úřadu zdrví a bezpečnost lidí. “Na celém území Lesního hospodářského celku Lipník dochází v rámci klimatické změny k hromadnému odumírání březo-brovových porostů. V těchto porostech dochází k rozpadu jednotlivých souší, u kterých hrozí nekontrolovatelné zřícení větví i celých částí kmene, což může ohrozit zdraví nebo i život návštěvníků lesa,” píše se v úředním rozhodnutí.