Staňte se babičkou nebo dědečkem dětí z dětského domova. Foto KNMBMLADÁ BOLESLAV - Aktivní senioři v Mladé Boleslavi se mohou nově zapojit do zajímavého projektu: Hledáme babičky a dědečky. Klaudiánova nemocnice ve spolupráci s městem Mladá Boleslav a Komunitní centrem Klementinka společně podporují aktivní seniory, kteří chtějí ve svém volném čase pomáhat dětem z dětského domova.

Pod Klaudiánovu nemocnici spadá kromě tradičních nemocničních oddělení také dětské centrum – tedy dětský domov pro malé děti od narození do cca čtyř let. Do tohoto zařízení dochází více než deset let dobrovolníci. Centrum také spolupracuje s řadou firem, například dobrovickým cukrovarem nebo některými odděleními automobilky. Zapojením seniorů do aktivit v dětském domově mohou místní děti poznat nové kamarády.

„Rádi bychom dětem z neúplných rodin, které jsou umístěny v dětském centru, nahradili kontakt s vlastními prarodiči. Chtěli bychom, aby tyto babičky nebo dědečkové za dětmi docházeli a strávili s nimi čas hraním-stavěním stavebnic, kreslením, čtením pohádek... Aby každé dítě "svoji babičku nebo dědečka" mělo ten čas jen pro sebe,“ řekla primářka dětského centra MUDr. Helena Tomanová.

"Tenhle projekt je podle mého názoru velmi smysluplný a jsem rád, že můžeme myšlenku potkávání dětí a seniorů takto podpořit. Věřím, že ho ocení obě strany a společně strávený čas jim bude ku prospěchu," řekl náměstek primátora Daniel Marek.

Zájemci o projekt mohou kontaktovat Lenku Mansfeldovou, koordinátorku komunitního centra Klementinka (mobil: 703 434 262, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Komunitní centrum již nyní plánuje další společné aktivity s dětským centrem, například společná odpoledne s domácí svačinkou pro děti nebo adventní tvoření.