Vodáci. Ilustrační foto: mb-netMLADOBOLESLAVSKO - Teploty pro červenec jsou v posledních dnech dosti podprůměrné. Kdo není příliš otužilý a netouží skočit do přírodní vody, může po vodě alespoň plout. Jenže ani to není příliš jednoduché.

Nejvíce místních vodáků pochopitelně přitahuje největší mladoboleslavská řeka Jizera. Ovšem bez problémů je sjízdná jen na svém dolním toku. Na horním a středním toku Jizery mají vodáci v tuto chvíli smůlu a podle modelových předpovědí hydrometeorologů se to rozhodně nezlepší. Na horním toku je minimální výška pro splavnost 65 centimetrů. V tuto chvíli je tam ale pouhých 6 centimetrů vody.

Stejně tak tomu je i na středním toku, kde pro bezproblémou splavnost musí hladina řeky dosahovat minimálně 50 centimetrů. I zde je pouhých pět až šest centimetrů.

O trochu lepší pak je situace na středním toku, tedy té části řeky, která už protéká přímo Mladoboleslavskem. Úsek z Malé Skály směrem na Mladou Boleslav je momentálně na rozhraní splavnosti. Limit je zde 105 centimetrů, okolo něj se pak výška hladiny plus minus pohybuje.

Vodáci, kteří ale nechtějí nic riskovat, mohou vyrazit na dolní tok. Vody je tam dostatek, a právě tento úsek patří k jednomu z mála v Česku, kde je možné po vodě plout bez problémů.

ČTĚTE TAKÉ:
Na Krásné louce si můžete půjčit loď