D10 – Naprosto nepochopitelně se zachovali řidiči na dálnici D10, když najeli do kolony stojících vozidel a nemohli pokračovat v jízdě. Několik řidičů nechtělo dál čekat v nepohybující se koloně, a proto začali po dálnici couvat.

"Ve směru na Prahu se v sobotu 29. června odpoledne na dálnici tvořila kolona. Důvodem houstnoucího provozu byly prováděné práce na komunikaci a zúžení jízdních pruhů," popsala důvod kolony mluvčí Policie ČR Praha - východ Eva Hašlová.

Někteří řidiči se proto rozhodli na nejbližší sjezd z dálnice u Staré Boleslavi docouvat. Toto jednání neuniklo brandýským policistům, kteří byli vysláni na místo. Naštěstí se tato situace obešla bez dopravní nehody.

"Policisté s řidiči sepsali přestupkové jednání a věc následně oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu postupu. Za takovéto jednání hrozí přestupci pokuta od pěti do deseti tisíc korun," uvedla dále Hašlová s tím, že policisté apelují na řidiče, aby za volant usedali odpočatí a věnovali plnou pozornost řízení a dění kolem sebe. Důležité je předvídat jednání ostatních řidičů, a tím případně zamezit nepříjemným událostem.