Změny jízdních řádů se týkají hlavně železnice. Ilustrační foto: iBoleslav.czSTŘEDNÍ ČECHY - Od neděle vstoupí v platnost nové jízdní řády železniční i autobusové dopravy. Úpravy by měly pomoci zlepšit cestování do práce i za zábavou. Slibuje to středočeský hejtman Miloš Petera.

Změny se týkají především železniční dopravy, kde dochází k posilování počtu i kapacity spojů v nejvíce využívaných časech i k nasazení nových o víkendech a svátcích. „Kromě zvýšení komfortu pro cestující tím chceme opět zdůraznit, že železniční doprava je pro nás páteřním a kapacitním druhem dopravy v kraji, protože je ze všech způsobů přepravy osob nejšetrnější k životnímu prostředí,“ řekl hejtman Petera.

Zvyšuje se i provoz na trati Praha–Nymburk–Kolín. Čtyři páry vlaků v odpolední špičce nově nebudou končit v Čelákovicích, ale až v Lysé nad Labem (rozšíření platí i pro opačný směr), spoje z Kolína do Strančic a ze Strančic do Prahy budou mít v ranní špičce zdvojené soupravy.

Vlaky by se s novým jízdním řádem měly vrátit i na trať Mělník–Mšeno, která byla zhruba rok a čtvrt uzavřena z důvodu rekonstrukce. Obnoven bude i pravidelný provoz na trati Středokluky–Hostivice., která bude sloužit především zaměstnancům firmy Amazon. Cestující z Rudenska určitě potěší i vytvoření přímé návaznosti linky S6 s linkou S7 na nádraží Praha-Smíchov, což jim umožní se s přestupem rychle dostat až na pražské Hlavní nádraží. Na tuto změnu navíc navazují i další na lokálních přípojích.

(TO)