Vážná nehoda u Brodců. Foto: ZZS Středočeského krajeBRODCE - Po jedenácté hodině se na silnici z Brodců na Pískovou Lhotu odehrálo velké neštěstí. Jedenáctiletá školačka tam společně se svoji kamarádkou přebíhala silnici poté, co jejich školní autobus zastavil u benzinové čerpací stanice. Zatímco jedna z nich stačila doběhnout na druhou stranu, druhá z nich vběhla přímo před rozjeté osobní auto. 

Řidič v osobním autě neměl jedinou šanci nehodě zabránit. Na místě se shodou okolností nacházel záchranář středočeské záchranné služby, který jel s jiným školním zájezdem na výlet. Dívce proto ihned poskytl profesionální první pomoc. Zároveň na místo dorazily sanitky záchranné služby a přiletět musel i vrtulník letecké záchranné služby.

"Dívka utrpěla velmi vážná polytraumatická poranění. Záchranáři ji museli připojit na umělou plicní ventilaci a následně byla transportována do nemocnice v Praze Motol," uvedla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Okolnosti nehody teď vyšetřují dopravní policisté. "U řidiče byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem," dodala mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková. Po celou dobu zásahu musela být tato silnice uzavřena.

Vážná nehoda u Brodců. Foto: ZZS Středočeského kraje Vážná nehoda u Brodců. Foto: ZZS Středočeského kraje Vážná nehoda u Brodců. Foto: ZZS Středočeského kraje