Soutěž studentů v Horkách nad Jizerou. Foto: SOU HORKYHORKY NAD JIZEROU - Střední odborná škola v Hornách nad Jizerou hostila krajskou odbornou soutěž zemědělských dovedností žáků učebních oborů Středočeského kraje. Do soutěže se kromě žáků pořádající školy zapojili žáci středních škol z Čáslavi, Hubálova, Jesenice, Vlašimi a ze Středokluk.

Studenti nejdříve absolvovali teoretický test ze znalostí pravidel silničního provozu a teoretický test odborných vědomostí. Dále rozpoznávali vzorky technických a biologických materiálů, se kterými se setkávají ve své profesní přípravě. K divácky atraktivním částem soutěže patřila bezesporu jízda zručnosti traktoru s návěsem, práce s hydraulickým nakladačem a práce s rotačním žacím strojem.
"Celá soutěž proběhla v přátelském duchu a zdravé rivalitě. Chladné deštivé počasí prověřilo nejen jejich odbornou zdatnost, ale také fyzickou odolnost. Závodníci plnili zadání disciplín velmi zodpovědně a podávali výkony na vysoké úrovni. Komise rozhodčích, sestavená ze zástupců zúčastněných škol, měla plné ruce práce a ve svém závěrečném hodnocení ocenila, mimo odbornou připravenost soutěžících, také jejich profesní vyzrálost," uvedla pedagožka školy Jana Huzilová.
Celkovým vítězem soutěže se stal Vojtěch Malý z pořádající školy, na druhém místě Ondřej Kovařík z SOŠ a SOU Vlašim a na třetím místě Jan Drunecký z SOŠ a SOU Horky nad Jizerou.
Záštitu nad soutěží převzal prof. MUDr. Zdeněk Seidl, CSc., radní Středočeského kraje pro oblast školství, za podpory Okresní agrární komory Mladá Boleslav, Agrární komory Příbram, Zemědělského svazu ČR a Krajské hospodářské komory Střední Čechy.

Soutěž studentů v Horkách nad Jizerou. Foto: SOU HORKY Soutěž studentů v Horkách nad Jizerou. Foto: SOU HORKY Soutěž studentů v Horkách nad Jizerou. Foto: SOU HORKY