Nový ostrůvek na silnici u Debře.MLADOBOLESLAVSKO - Mladoboleslavsko se proměnilo v jedno velké staveniště, to ostatně pro ty, co každý den musí vyrazit na silnice, není žádná novinka. Pracuje se téměř v každé části a další uzavírky ještě během léta přijdou. Pochopitelně i řada uzavírek skončí. A právě tam se nově objevují ostrůvky. Podívejte se…

Dalo by se říct, že ostrůvky na silnicích rostou doslova jako houby po dešti. Objevily se už na řadách míst, kde na ně dosud řidiči nebyli zvyklí. Hotový je například ten u kruhového objezdu na Jičínské ulici v Mladé Boleslavi, který si jen pár hodin po svém „otevření“ připsal hned první dopravní nehodu.

Ostrůvek v Jičínské ulici, poblíž zastávek RozvojDalší ostrůvek roste v Jičínské ulici, u křižovatky ulice Novákova, mezi autobusovými zastávky Rozvoj. Právě tam ještě dělníci na jeho dokončení pracují a provoz je zde částečně omezen.

Zřejmě největší změnou ale je poměrně dlouhý ostrůvek v úseku Mladá Boleslav - Česká Lípa, na úrovni Debře. Právě tam na silnici I/38, kde dělníci několik týdnů opravovali povrch silnice, vybudovali u autobusových zastávek i tento ostrůvek. Právě ten tam má za cíl snížit rychlost řidičů a především zabránit předjíždění v tomto úseku. Nachází se tam přechod pro chodce a hrozí tak vážné nehody.

Zatímco místní ostrůvek pro bezpečnější přecházení vítají, řidiči většinou už tak nadšení nejsou. „Tady sice moc lidí nepřechází, ale když už to kvůli autobusu musí přejít, tak je to docela o život. Je tady snížená rychlost, ale tu tady skoro nikdo nedodržuje a běžně se tady předjíždělo. Takže jo, je to dobře,“ řekl iBoleslav.cz starší muž z Debře, který se na novinku na silnici přišel o víkendu podívat.

Dobrou zprávou pro řidiče je v tuto chvíli alespoň to, že silnice je od víkendu už plně průjezdná a nezastaví je tam semafory. V tuto chvíli už jen zbývá dokončit bílé vodorovné dopravní značení.

Nový ostrůvek na silnici u Debře. Nový ostrůvek na silnici u Debře. Nový ostrůvek na silnici u Debře. Nové ostrůvky v Jičínské ulici u kruhového objezdu.