Nehoda na dálnici D10.MLADÁ BOLESLAV - Kdo se dnes chtěl dostat autem přes Mladou Boleslav, musel litovat, že vůbec vyrazil na silnici. Stejně tak tomu bylo i dálnici D10. Pátek na silnicích byl dnes pořádnou zkouškou nervů.

Vše odstartovalo řadou dopravních nehod. Bouralo se hned na několika místech v Mladé Boleslavi, například na severovýchodní tangentě, na kruhovém objezdu v Jičínské ulici a podobně. Dopoledne se pak také stala nehoda na dálnici D10 ve směru na Prahu, pár set metrů před benzinovou čerpací stanicí u Brodců. Převrátil se tam přívěs u nákladního vozidla. Silnice tam průběžně zcela uzavřena či provoz sveden do jednoho pruhu.

S odpolednem pak doprava ještě více zhoustla, a to kvůli dopravním omezením. Kvůli zmíněné nehoda na D10 se ve směru na Prahu tvořily několik hodin kolony. Plně zprůjezdnit se podařilo komunikaci až pozdě odpoledne.

Kdo si chtěl zkrátit cestu přes Mladou Boleslav, nebo se jí neměl možnost vyhnout, opět narazil. Hlavně kvůli dopravnímu omezení u Debře, na hlavním tahu z Mladé Boleslavi na Českou Lípu, kde silničáři opravují povrch silnice. Objíždět místo se nevyplatilo. Kolony pomalu jedoucích aut se od dálnice D10 táhly nejen po celé Průmyslové ulici, ale i ulicemi 17. listopadu či Jana Palacha. Stejně tak tomu bylo i v Debřské ulici ve směru od Kosmonos.

Bouralo se také na hlavním tahu z Mladé Boleslavi na Jičín, u obce Plazy. I když nehoda neblokovala provoz, řidiče přibrzdila, a to především kvůli těm, kteří nehodu sledovali.

Doprava se v Mladé Boleslavi uklidnila až po 17. hodině. 

Zlepšení ale rozhodně nečekejme. V sobotu vyrazí silničáři na dálnici D10 v úseku Kosmonosy - Bakov nad Jizerou, kde budou připravovat značení kvůli dalšímu dopravnímu omezení. Pokládat tam budou takzvaný mikrokoberec a opravovat odvodnění. Půjde o stejnou stavební úpravu povrchu silnice, jako minulý rok v opačném směru.

Dopravní zácpa na Průmyslové ulici v Kosmonosech. Dopravní zácpa na dálnici D10 před Mladou Boleslaví. Nehoda na dálnici D10. Nehoda na dálnici D10.