Auto před vlakem zastavilo na poslední chvíli. Foto: Facebook.comDOBROVICE – Jen milimetry chyběly k tomu, aby na železničním přejezdu v Dobrovici došlo k nehodě. Ve špatný čas na špatném místě se tam ocitl řidič osobního auta a strojvedoucí lokomotivy, jedoucí do cukrovaru.

Vše natočil řidič kamionu, který stál před přejezdem, a protože před ním už stály jiné kamiony, nemohl bezpečně přejezd přejet. Ze záznamu, který se objevila na sociální síti, je také slyšet kamioňák, který se do vysílačky ptá svých kolegů, zda projeli.

V tu chvíli ve směru z Dobrovice objevilo červené osobní auto, jehož řidič chtěl přejezd přejet, neboť červená výstražná zařízení, která by ho měla zastavit, nesvítila. V tu chvíli se ale po jeho pravici objevila mnohatunová lokomotiva. Oba stačili na poslední chvíli zastavit.

Nejde přitom o nic výjimečného. Podobná situace se zde podle autora videa už několikrát stala.

Navíc podle železničářů si strojvedoucí počínal správně. Pokud podle nich není železniční přejezd v pořádku, musí o tom vědět a jet maximálně 10 km/h., což v tomto případě učinil. Právě proto také vše neskončilo nehodou.