Vážná nehoda u Bezdězu. Foto: HZS LKBEZDĚZEM - Krátce po páté hodině ráno došlo na hlavním tahu mezi Mladou Boleslaví a Českou Lípou, poblíž Bezdězu k vážné nehodě dvou osobních aut. Ve vozidlech zůstali zranění a zaklínění lidé. Namísto proto vyjeli profesionální hasiči z Liberecka a dobrovolná jednotka z Doks. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela k nehodě i profesionální jednotka z Bělé pod Bezdězem.

Po příjezdu na místo zásahu hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o dopravní nehodu 2 osobních vozidel, z nichž jedno se ještě před čelní nárazem srazilo se zvěří. „V obou vozidlech byli celkem tři zraněné osoby, z toho byl jeden řidič zaklíněn ve svém vozidle" uvedl velitel zásahu David Bauer.

Hasiči ihned zajistili místo nehody a zaklíněného řidiče vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí.  Současně pomáhali s ošetřením dalších dvou zraněných, kteří byli následně předání do péče Záchranné služby Libereckého kraje. „Poté jsme pomáhali s naložením jednoho vozidla na odtah a provedli jsme posyp uniklých provozních kapalin nasákavým sorbetem"  řekl dále Bauer.

Silnice byla několik desítek minut uzavřena.

Foto: HZS SK Foto: HZS SK Vážná nehoda pod Bezdězem. Foto: HZS SK