Tragická nehoda, při které zemřel kojenec. Foto: pozary.czMLADÁ BOLESLAV - Ústavní soud odmítl stížnost řidiče, který na dálnici D10 u Mladé Boleslavi vybrzdil jiný vůz, v němž cestovala rodina s několikaměsíčním kojencem. Právě ten také utrpěl při nehodě těžká zranění, záchranáři ho na místě museli resuscitovat a do nemocnice transportovat vrtulníkem.

I přes maximální snahu lékařů ale dítě v nemocnici zemřelo. Řidič za tragické vybrždění dostal 11 let vězení a proti rozhodnutí ale podal další stížnost, a to proti verdiktům Krajského a Vrchního soudu v Praze, nikoliv však proti poslednímu usnesení Nejvyššího soud.
 
I přes maximální snahu lékařů ale dítě v nemocnici zemřelo. Řidič za tragické vybrždění dostal 11 let vězení a proti rozhodnutí podal další stížnost, a to proti verdiktu Krajského a Vrchního soudu v Praze, nikoliv však proti poslednímu usnesení Nejvyššího soud. Právě ten také jeho odvolání zamítl a označil ho za nepřípustné.
 
Rozhodnutí Nejvyššího soudu tak zůstává platné a Martin Kostner si za tragickou nehodu, kterou už v březnu minulého roku předseda odvolacího senátu Michal Hodušek označil za kriminální čin a nikoliv běžnou dopravní nehodu, 11 let vězení. Navíc musí zaplatit i škodu 1,4 milionu korun.