D10 - Jako první se začne pracovat na dálnici D10 v okolí Benátek nad Jizerou, kde už silničáři ve směru na Prahu pomalu připravují dopravní značení před začátkem rekonstrukce silnice. Během několika málo dnů pak dopravní omezení vypukne.

Podle informací mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého se zde bude pracovat od března do července letošního roku. "V rámci prací bude provedeno frézování asfaltových vrstev včetně výměny kovových mostních závěrů. Dále bude řešena dendrologie, odvodnění komunikace, výměna směrových sloupků, svislých dopravních značek, ocelových svodidel a obnova vodorovného dopravního značení," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Od dubna do července budou dělníci opravovat více než 6 kilometrů dlouhý úsek Hlavenec - Tuřice. Opraví tam vozovku, rozšíří a prodlouží odbočovací pruh na Hlavenec. Dále opraví odvodnění komunikace a obnoví vodorovné značení.

U Bakova nad Jizerou budou silničáři od května do června opravovat povrch vozovky pomocí dvouvrstvého mikrokoberce pokládaného za studena. Dojde také k lokální opravě trhlin a poklesů pomocí asfaltového betonu a pružné zálivky pro prodloužení životnosti krytu dálnice. "Oprava zahrnuje čištění a dosypání nezpevněných krajnic, čištění příkopů, opravu a výměnu svislého vodorovného značení, opravu a doplnění svodidel," řekl dále mluvčí ŘSD Studecký. 

Od května do října pak bude probíhat rekonstrukce asfaltobetonového povrchu dálnice ve směru od Turnova, a to v úseku od 66. do 58. kilometru dálnice. Kromě opravy vozovky tam dojde i ke komplexní opravě mostu - Dneboh.