Foto: MPMBMLADÁ BOLESLAV – Když se daří, tak se daří. Asi tak by mohl mluvit řidič nákladního auta, kterému se na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi rozbily na vozidle brzy v ten nejméně vhodný okamžik.

Řidič chtěl složit velkokapacitní kontejner, přičemž k domu musel nacouvat z hlavní silnice. Jenže v tu dobu se to stalo. Vozidlo zůstalo stát napříč silnicí a nemohlo tam ani zpět. Jeden z řidičů, který nemohl projet, proto zavolal městské strážníky.

„Hlídka na místě zjistila, že nákladní vozidlo skládající kontejner má poruchu na hydraulice a brzdách a nemůže odjet. Řidič o věci informoval Policii ČR na lince 158,“ uvedl ředitel městských strážníků Tomáš Kypta.

Strážníci usměrnili dopravu tak, aby alespoň osobní vozidla a menší nákladní mohla projet spojovací komunikací kolem hotelu Věnec. Dále na Komenského náměstí, směrem od Mírového náměstí a Pražské brány, upozorňovali na neprůjezdnost komunikace, autobusy totiž nemohly místem projíždět.

„Po konzultaci s operačním důstojníkem Policie ČR byli na místo přivoláni hasiči. Ti vozidlo na laně odtáhli mimo komunikaci. Strážníci dále zjistili, že položením kontejneru došlo k neoprávněnému záboru veřejného prostranství, protože na věc nebylo vystaveno příslušné povolení,“ řekl dále Kypta. Celá věc proto byla oznámena k dořešení příslušnému odboru magistrátu města.

Foto: MPMB Foto: MPMB Foto: MPMB