MLADOBOLESLAVSKO - Od konce prosince loňského roku se zloději vloupali nejméně v osmi případech do prodejen potravin, smíšeného zboží a restauračních zařízení například v obcích Loukov, Židněves, Jivina, Plazy nebo v obci Staré Místo na Jičínsku.

Podle informací policejní mluvčí Lucie Novákové způsobili škodu za čtvrt milionu korun. „Zařízení uvedených objektů ničili a odnášeli si z nich různé zboží jako například potraviny, alkohol, cigarety, finanční hotovost a drogistické zboží, ale bez povšimnutí nenechali ani výherní losy a nákupní košíky,“ uvedla mluvčí.

Před několika málo dny ale spadla klec, když se pustili v obci Březno do další vloupačky. Přímo při činu je chytili policisté. „Jeden z obviněných se uvedeného jednání dopustil přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen,“ řekla dále Nováková.

Mladoboleslavští kriminalisté jim sdělili obvinění z přečinů Krádež, Poškození cizí věci a v jednom případě i Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, čtyřem mužům z Bakova nad Jizerou, kteří se ve spolupachatelství opakovaně dopouštěli na různých místech Mladoboleslavska majetkové trestné činnosti.

„V případě prokázání viny hrozí obviněným mužům až  pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí Lucie Nováková.