MLADÁ BOLESLAV - Jen málo uvěřitelný případ řeší v těchto dnech policisté z Mladé Boleslavi. Týká se brutálního zmlácení dívky z druhého stupně základní školy. Holky se do ní pustily kvůli údajné pomluvě.
Vše začalo nadáváním dvou dívek své spolužačce před vchodem do Bondy centra u autobusového nádraží. Následovalo tahání za vlasy, facka a když dívka upadla na zem, jedna z agresivních útočnic ji kopla do obličeje. Stejným způsobem ji nakonec ublížila i ta druhá.
 
Jak uvedla MF Dnes, která o případu jako první informovala, celý útok natočili svědci a umístili na sociální sítě. Na záběrech je údajně vidět, že mlácené dívce nikdo z kolem procházejících lidí nepomůže. Ta pak s otřesem mozku skončila v nemocnici.
 
Incident už řeší policie. „Událost se stala 1. února v 16 hodin. Napadená dívka je nezletilá a z útočnic je jedna nezletilá a jedna mladistvá. Zahájili jsme úkony trestního řízení, ale vyšetřování je na počátku,“ uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že jedné z útočících dívej již bylo 15 let a je tak trestně odpovědná. Druhé ještě 15 let nebylo.
 
Matka napadené dívky MF DNES řekla, že útočnice její dceru obvinily z údajné pomluvy a proto ji také napadly.