Most přes dálnici D10 u Kosmonos.D10 – Už během příštího roku půjde k zemi most nad dálnicí D10, spojující navíc Kosmonosy a Horní Stakory. Jak informovala mluvčí Středočeského kraje Barbora Tlučhořová, v tuto chvíli se zpracovává dokumentace pro vydání územního rozhodnutí.

"Jelikož město Kosmonosy dodatečně vzneslo požadavek na vybudování cyklostezky na mostě, musela být provedena drobná změna zadání projektu," uvedla mluvčí s tím, že je už jistá i samotná demolice mostu. Hovořilo se totiž i o tom, že by most mohl projít jen celkovou rekonstrukcí. Nakonec se ale ukázalo, že zbourání a postavení mostu nového bude mnohonásobně lepší. 

"Akce se uskuteční na základě vládního dokumentu Ujednání o porozumění se společností Škoda Auto a návrh zabezpečení investiční přípravy zlepšení veřejné dopravní a technické infrastruktury ve městě Mladá Boleslav a ve vrchlabském regionu a bude spolufinancovaná z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury," informovala mluvčí.

Bourací práce a stavba mostu nového s sebou přinese i komplikace v podobě několikaměsíční objížďky. Řidiči tak budou muset místo objíždět přes Bakov nad Jizerou. Řidiče na dálnici pak čekají po dobu stavby mostu zúžení.

Nově povede telekomunikační struktura pod dálnicí, oproti stávajícímu vedení v římsách mostu. Oprava mostu zahrnuje výměnu stávající vozovky na předpolích s mírnou úpravou nivelety III/2769 pro napojení na stávající stav.