ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV – Velká radost teď panuje na mladoboleslavské Integrované střední škole Na Karmeli. Získala totiž první místo a nemalou finanční částku v on-line soutěžích o tom, jak bezpečně zacházet s informační technikou.

Kvíz si vyzkoušelo několik stovek žáků 33 středočeských středních škol zřizovaných krajem. Na základě předem stanovených hodnotících kritérií (poměr počtu žáků zapojených do online kvízu a celkového počtu žáků školy) bylo určeno pořadí škol, které získají finanční odměnu.

První je mladoboleslavská střední škola Na Karmeli, druhé místo patří kolínské Střední škole obchodní, která získala 20 tisíc korun a o polovinu méně pak putuje kladenskému gymnázium na náměstí Edvarda Beneše.

„Středočeský kraj se prevencí kybernetické kriminality dlouhodobě zabývá. Uvědomujeme si rizika virtuální komunikace, která ohrožují všechny věkové skupiny. Soutěžní on-line kvíz je pro středoškoláky dobrou příležitostí uvědomit si, jaké nástrahy může svět informačních technologií přinášet,“ řekl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc. (ANO 2011).

Peníze, které školy v soutěži získaly, musí být použity na pořízení vybavení (hardware i software) souvisejícího se zajištěním či zvýšením bezpečnosti žáků při jejich práci ve škole v prostředí internetu.