DRAŽICE – Dobrá zpráva před Vánocemi letí všem řidičům, kteří kvůli uzavření mostu v Dražicích museli místo přes Benátky nad Jizerou objíždět. I přes komplikace a dlouhé zpoždění se podařilo most postavit a hlavně zprůjezdnit.

Hotovo přitom mělo být už v srpnu letošního roku. Jenže ještě měsíc před tím nestál v Jizeře ani pilíř, který by most podpíral. Jak tehdy informoval Krajský úřad Středočeského kraje, důvodem byly nečekané komplikace.

„Původně navrhovaná technologie zakládání mostu by mohla poškodit nově postavené nemovitosti u opěry na straně závodu DZ Dražice,“ vysvětlila důvod zpoždění mluvčí středočeského kraje. Nutné bylo vybudovat i nové pažení, aby nedocházelo k sesuvu půdy na opačné straně mostu. Vše se proto muselo změnit, a to stavební práce protáhlo až do prosince.

Most v Dražicích musel být uzavřen v minulém roce. Za plného provozu došlo ke zřícení celého betonového zábradlí do Jizery. Následná prohlídka mostu ukázala, že jeho stav je natolik vážný, že hrozilo další zřízení.