Opilou ženu ze Sadové ulice musela odvézt sanitka. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV - Že pijí jen muži! Chyba. Během jediného dne museli strážníci městské policie sbírat po ulicích Mladé Boleslavi hned několik, často mladých žen. V těle jim koloval alkohol a možná i drogy.

Začalo to už po sedmé ráno, když si muž si všiml ženy, kráčející nebezpečně prostředkem silnice ve Václavkově ulici. Práci hned měli strážníci. Hlídka ženu, která byla pod vlivem návykové látky, nasměrovala na chodník směrem k domovu.

Ani ne o hodinu později volala na tísňovou linku městské policie občanka, že se ve vchodu jejich panelového domu pohybuje podnapilá žena. "Vzhledem k tomu, že nemá žena v domě vlastnický ani nájemní vztah, byla hlídkou z místa vykázána," řekl k vyřešené situaci ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Vše pokračovalo i 10:28 hodin, když se na služebně strážníků znovu rozdrnčel telefon. "Volala žena, souběžně s několika dalšími nezávisle na sobě volajícími oznamovateli, že v ulici Sadová se pohybuje mladší žena, která je evidentně pod vlivem alkoholu nebo nějaké jiné návykové látky. "Hlídka po příjezdu rozhodla vzhledem k jejímu momentálnímu stavu a bezpečnosti že bude nejlepší přivolat záchranku, která si ženu za asistence hlídky převezla do nemocnice k dalšímu podrobnějšímu vyšetření," dodal Kypta.

Záchytka už trhla rekord
Konec roku na sebe sice nechá pár týdnů čekat, počet klientů záchytky Klaudiánovy nemocnice nicméně již nyní láme rekordy. Informovala o tom mluvčí nemocnice Kamila Hamáčková. "Třístého nocležníka na protialkoholní stanici přivítali 3. října, na konci tohoto měsíce zde už bylo evidováno 325 zachycených. To je od začátku provozu stanice v roce 2008 rekordní počet," uvedla Hamáčková.

Přes tři stovky klientů na záchytce přespalo zatím pouze v roce 2013 (celkem 310). Za noc zde lidé přitom zaplatí poměrně velkou částku, a to tři tisícek korun.

(TO)