BOSEŇ - Včera večer vyjížděly tři hasičské jednotky do obce Boseň, kde se z jednoho z domů valil okny ven hustý černý kouř. Profesionální hasiči byli na místě během pár minut, v tu dobu se venku nacházely dvě osoby. Hasiči v dýchací technicce ihned začali v domě pátrat po ohnisku požáru. Dorazit musela i sanitka záchranné služby.

Hasičům se požár podařilo rychle zlodat, neboť došlo k zahoření dřeva u krbu. "Požár se podařilo během pár minut uhasit za pomocí vysokotlakého proudu vody. Následně došlo k vynošení dřeva před dům a jeho další dohašení," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel s tím, že hasiči následně provedli kontrolu prostoru termokamerou a odvětrání zakouřeného prostoru pomocí přetlakové ventilace.

Jedna osoba skončila v péči záchranné služby, neboť se nadýchala zplodin hoření. Převezena byla do nemocnice k dalšímu vyšetření. Nikdo další nebyl zraněn. Dobrovolní hasiči až do rána místo hlídali, před šestou hodinou ráno po poslední kontrole objektu z místa mohli odjet.

Příčinu požáru určil vyšetřovatel jako nedbalost. Škodu pak odhadl na 10 tisíc korun, uchránit se podařilo majetek za jeden milion korun.