Požár kamionu převážející nová auta. Foto: HZS SKD10 - Na několik hodin musela být včera brzy ráno uzavřena dálnice D10 ve směru od Mladé Boleslavi na Prahu. Poblíž Brandýsa nad Labem začal za jízdy hořet kamion naložený zbrusu novými auty. Několik z nich shořelo.

"Vzhledem k tomu, že nákladní souprava přepravovala osm osobních aut, která postupně začala hořet, vyslal operační důstojník k události profesionální jednotky ze stanic Stará Boleslav, Benátky nad Jizerou a Mladá Boleslav. Ještě před příjezdem hasičů se požár pokoušel hasit řidič vozidla pomocí hasicího přístroje, ale v tu dobu už plameny zasáhly několik přepravovaných aut, což nebylo možné ručním přístrojem zvládnout," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Při příjezdu hasičů byla požárem zcela zasažena čtyři vozidla a páté začínalo hořet. Hasičům v dýchací technice se požár podařilo lokalizovat asi za dvacet minut pomocí vysokotlaku a C proudů se smáčedlem. Následovalo dohašování a krátce po páté hodině ranní bylo místo předáno pracovníkům údržby dálnice. Po celou dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela uzavřena.

Podle vyšetřovatele byla příčinou vzniku požáru technická závada brzd na zadní nápravě nákladního přívěsu. Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za další čtyři miliony. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Požár kamionu převážející nová auta. Foto: HZS SKPožár kamionu převážející nová auta. Foto: HZS SK