AUTOBUS. Ilustrační foto ArrivaMLADOBOLESLAVSKO – Několik dalších uzavírek na Mladoboleslavsku zbrzdí nejen řidiče, ale i cestujících v autobusech. Podívejte se, kde všude.

Od pondělí 22. října bude na čtyři dny uzavřena část silnice II/268 u Dobré Vody, důvodem je oprava propustku na této frekventované silnici.

Objízdná trasa je vedena z Mnichova Hradiště přes Veselou, Lhotice do Bosně. Cestující proto musí počítat se zpožděním všech spojů na trase Mnichovo Hradiště – Kněžmost. Návaznosti a přestupy v Bosni s linkou od Mužského budou dodrženy.

„Bez náhrady bude po dobu uzavírky zrušena zastávka Mnichovo Hradiště, Jiráskova a vyjma dvou školních spojů také zastávka Dobrá Voda. Zastávky v Bosni budou přesunuty obousměrně k budově Obecního úřadu na silnici ve směru do Lhotic. Zde budou náhradou zastavovat všechny linky až na dvě výjimky níže,“ uvedl Jan Holub, manažer dopravy společnosti Arriva.

Výjimkou v obsluze zastávky Dobrá Voda jsou dva školní spoje. Tuto zastávku obslouží vždy přepeřská linka 260270 a to spojem č. 6 v čase 7:10 ve směru z Přepeř do Mnichova Hradiště a spoj č. 11 s odjezdem v 14:45 z Mnichova Hradiště do Dolního Bousova. Ostatní spoje do Dobré Vody nezajíždí! Tyto dva spoje zastaví v Bosni v obvyklé zastávce a do náhradních stanic u Obecního úřadu nejedou.

Omezení se týká linky 260270 Mnichovo Hradiště – Kněžmost – Dolní Bousov, 260330 Mnichovo Hradiště – Mužský – Mnichovo Hradiště, 260350 Mnichovo Hradiště – Dolní Bousov – Sobotka a linky Dopravního podniku 260623 do Mnichova Hradiště.

Katusice
Od pátku 19. října je uzavřen železniční přejezd na silnici II/272 z Katusic ve směru ke Krásné Vsi a Rokytovci.

Zastávka Katusice, AGRO je pro linky 260030 Mladá Boleslav – Bezno – Katusice a 260590 Bělá pod Bezdězem – Bezno – Praha po dobu uzavírky bez náhrady zrušena. Cestující mohou využít zastávku Katusice.

„Objízdná trasa je vedena přes Krásnou Ves a Kováň, vybrané spoje proto mohou jet s mírným zpožděním. Omezení platí od pátku 19. do pátku 26. října. V okolí Katusic jsou opravovány i další železniční přejezdy, autobusy ale neomezí,“ uvedl Holub.

Dolní Bousov
Mimořádná změna pak čeká na cestujícíc na lince do Dolního Bousova

Od neděle 21. října bude provedena mimořádná změna jízdního řádu linky 260000 Mladá Boleslav – Markvartice – Libáň. Kvůli bezpečnější docházce žáků do škol bude pro všechny spoje na lince zřízena zastávka Mladá Boleslav, náměstí Republiky. Spoje zde budou zastavovat obousměrně pro nástup i výstup.