Požár lesa u Brodců.

BRODCE - Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů už několik hodin zápolí s požárem lesa poblíž Brodců ve směru na Luštěnice. Hoří na ploše 100 x 200 metrů a požár se stále nedaří uhasit, navíc se podle informací mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka stále šíří. "Vyhlášen musel být i druhý stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí s tím, že hořet začalo kolem 14. hodiny.

Na samém začátku nasadili hasiči dva útočné proudy. Protože ale vítr požářiště stále rozfoukával, přidali hasiči ještě další dva proudy vody. V Horkách nad Jizerou bylo zřízeno čerpací stanoviště pro doplňování vody do cisteren. Před čtvrtou hodinou odpolední už museli hasiči nasadit i pátý proud vody.

Video z požáru naleznete ZDE.

Celkem na místě zasahují profesionální hasiči z Mladé Boleslavi, Benátek nad Jizerou a Škoda Auto a dobrovolní hasiči z Chotětova, Smilovic, Dobrovice, Bezna, Luštěnic, Benátek nad Jizerou. Na místě už je i vyšetřovatel příčin vzniku požáru.

Velice ohleduplní by měli být řidiči! Hasiči k požáru přijíždí po silnici od dálnice D10 směrem na Luštěnice, kde následně odbočují na polní cestu. Bohužel se ale setkávají s tím, že i se zapnutými majáky a houkačkou musí čekat, až je řidiči pustí na silnici. Že hasiči se zapnutými majáky mají přednost tu někteří řidiči moc neřeší.

Požár lesa u Brodců.Požár lesa u Brodců.Požár lesa u Brodců.Požár lesa u Brodců.