ilustrační fotoMLADÁ BOLESLAV – Bylo chvíli po první hodině ráno, když si strážníci na autobusovém nádraží v Mladé Boleslavi povšimli na zemi sedícího a podivně gestikulujícího muže.

Hlídka okamžitě začala řešit, zda muž není zraněný či jinak nepotřebuje pomoc. „Muž odpověděl, že je to úplně jedno, že nechce vůbec nic, jelikož v životě o vše přišel a za okamžik se stejně chystá spáchat sebevraždu,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Strážníci se muže zeptali, zda myslí svou výhružku vážně nebo si jen dělá legraci. Jenže legraci si bohužel nedělal a dál detailně popisoval, jak svůj život ukončí. „Uvedl, že nechce už žít a že skočí do kolejiště pod vlak, kam se také vzápětí rozešel. Tento úmysl mu hlídka neprodleně rozmluvila,“ řekl dále Kypta.

Strážníkům navíc ještě řekl, že se jednou již pokusil ukončit svůj život a že to nyní udělá, jakmile hlídka z místa odjede. To už ale na místo mířili zdravotníci. Na žádost lékaře provedla hlídka orientační dechovou zkouškou s pozitivním výsledkem 3,41 promile alkoholu v dechu.

Z tohoto důvodu na místě lékař rozhodl o převozu muže na interní oddělení nemocnice, kde službu konající lékařka po vyšetření rozhodla o umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici, kam byl muž následně hlídkou umístěn.