Zloději oplocení si lupu neužili. Foto: MP Mladá BoleslavMLADÁ BOLESLAV – Mladoboleslavští strážníci vyrazili do ulic Mladé Boleslavi na poměrně velkou kontrolní akci. Na pomoci si vzali i služebního psa. Během tří hodin řešili sedm přestupků, včetně jedné krádeže.

Nejdříve se strážníci zaměřili na kontrolu parku Na Výstavišti, kde k žádnému narušování veřejného pořádku sice nedocházelo, ovšem pořádný nepořádek byl na toaletě u parku. „Ten byl ihned nahlášen operačnímu důstojníkovi. Následně úklid provedl alternativně potrestaný občan,“ uvedl ředitel městské policie Tomáš Kypta.

Na třídě Václava Klementa u obchodního domu Máj pak strážníci objevili bezdomovce, který znečistil veřejné prostranství. Přestupek oznámili na příslušný odbor Spáče u Bondy strážníci probudili. Foto: MPMBMagistrátu města Mladá Boleslav. Při kontrole v okolí obchodního domu Bondy byl zjištěn muž, který podle vyjádření strážníků vzbuzoval veřejné pohoršení tím, že se povaloval na chodníku. „Přestupek na místě projednán v příkazním řízení pokutou,“ řekl Kypta.

Ale to už strážníci i se čtyřnohým pomocníkem dorazili do Havlíčkovy ulice, kde jejich pozornosti neunikla trojice lidí, tlačící na dvoukoláku drátěné sklepní oplocení. Pochopitelně kradené! Zlodějíčky přitom od bran sběrných surovin, kam s železem mířili, dělilo jen pouhých pár stovek metrů. „Oplocení bylo následně vráceno majiteli, přestupky vyřešeny na místě v příkazním řízení pokutami,“ uvedl ředitel městské policie.

Po desáté hodině narazili v parku Na Radouči na muže, který neoprávněně zabral veřejné prostranství stanem a kolem udělal nepořádek. I on za své táboření a bordelaření dostal pokutu.

Stanování na Radouči přišlo muž draho.