Policie ČR. Ilustrační fotoMLADOBOLESLAVSKO - Během minulého týdne probíhala na Mladoboleslavsku dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Jako jedna z nejčastěji uváděných příčin dopravních nehod, je nevěnování se plně řízení.

Z tohoto důvodu se policisté zaměřili zejména na kontrolu dodržování zákazu používání telefonního přístroje za jízdy v ruce, dále na nesprávný způsob jízdy a nedostatečné sledování situace v silničním provozu.

"Policisté zkontrolovali více než 100 vozidel, jejichž řidiči se dopustili ve 43 případech dopravních přestupků. Řešeno bylo 16 řidičů, kteří nevyužívali za jízdy handsfree sadu, ale přímo telefonovali. V příkazním řízení jim byly na místě uděleny blokové pokuty ve výši 14 tisíc korun. Dále se například 7 řidičů před jízdou nepřipoutalo bezpečnostním pásem a 4 řidiči cestovali vozidlem, které bylo ve špatném technickém stavu," popsala výsledek dopravně-bezpečnostní akce mluvčí Policie ČR Mladá Boleslav Lucie Nováková.

V podobných akcích bude policie i nadále pokračovat především z preventivních důvodů. Mladoboleslavští dopravní policisté navíc využívají nový prostředek k odhalování přestupků, kterým je monokulární dalekohled. Tento speciální přístroj využili i při výše uvedené dopravně bezpečnostní akci.