Řádění bouřky na Mladoboleslavsku.MLADOBOLESLAVSKO - Nejdříve dorazil silný vítr, pak i déšť a bouřka. Během několika desítek minut pak páteční bouřka napáchala pořádné škody. Plné ruce práce měli především hasiči. Několik silnic uzavřely padlé stromy, nejezdily ani vlaky. V Mladé Boleslavi se ulice zahalily do tmy.

Profesionální a dobrovolní hasiči museli vyjíždět například do Kosmonos, kde v křoví poblíž zámku začala hořet menší chatka, v níž bydlel muž bez domova. "Šlo o požár chatky v plném rozsahu, celá lehla popelem. Nikdo ale nebyl naštěstí zraněn. Zda začalo hořet v souvislosti s bouřkou zatím nevíme," uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková s tím, že hasiči na Mladoboleslavsku vyjížděli na řadách dalších míst především k popadaným stromům. "Mladoboleslavsko nebylo bouřkou tak zasaženo, jako jiné části kraje," uvedla mluvčí.

Řádění bouřky na Mladoboleslavsku.Velká voda pak vytvořila na mnoha silnicích obrovské kaluže, a to jak ve zmíněných Kosmonosech, tak i na dálnici D10 či přímo v Mladé Boleslavi. Hasiči vyjížděli také na požár domu v Brodcích, u Dolního Bousova, Niměřic, Mnichova Hradiště, Kosořic a na mnoha dalších místech pak uvolňovali zatarasené silnice popadanými stromy. V tuto chvíli už by všechny silnice měly být bez problémů průjezdné.

Silný vítr v Kosmonosech srazil k zemi železné oplocení u Lidlu, v ulicích Mladé Boleslavi pak poslal do silnic velké množství nezajištěných popelnic a odpadu. Pozorní by navíc měli být řidiči v lesních úsecích, nachází se tam totiž spadané listí, které značně klouže.

Aktuálně ale nejezdí vlaky v úseku Katusice - Mladá Boleslav hlavní nádraží, a to kvůli spadlému stromu na trať. Podle informací Českých drah tam vlaky nabírají až 70 minut zpoždění.

Řádění bouřky na Mladoboleslavsku.Řádění bouřky na Mladoboleslavsku.Řádění bouřky na Mladoboleslavsku.