Nový hrad pro děti. Foto: mb-net.czMLADÁ BOLESLAV - Je obrovský a úžasný! Replika Mladoboleslavského hradu už je prakticky hotová, stačí jen dodělat posledních pár věcí a už za pár dní by v něm mohly skotačit děti. Jde přitom o jednu z největších atrakcí, která ve městě je.

Součástí této mimořádně velké sestavy jsou i dva tobogány a různé prolézačky a průchody. I když se budou děti pohybovat místy ve větší výšce nad zemí, všechny průchozí chodbičky a prostory jsou konstruované a zabezpečené tak, aby nehrozil pád. Nový herní prvek zůstane v oploceném areálu bývalého minigolfu, který se bude na noc zamykat.

"Postupně bude tento areál doplněn dalšími herními prvky a mobiliářem v podobě laviček, košů a podobně," uvedl primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati s tím, že inspiraci pro vytvoření tohoto herního prvku získal při návštěvě zábavního parku Mirakulum v Milovicích.

Při zvažování nejvhodnější lokality bylo ve hře více variant, ale Nový park se ukázal podle vedení města jako nejvhodnější. Je uprostřed hustě obydleného sídliště v přijatelné docházkové vzdálenosti pro mnoho obyvatel. Nwelati věří, že se na tuto atrakci přijdou podívat nejen lidé ze sídliště, ale i z širokého okolí.