VRTULNÍK. Ilustrační fotoBŘEZOVICE, DOUBRAVICE - Dvě těžká zranění si před polednem vyžádala dopravní nehoda na silnici mezi obcemi Březovice a Doubravice. V důsledku vysoké rychlosti tam vyletělo auto ze silnice, narazilo do stromu a následně se zřítilo do příkopu. Univtř zůstali dva zranění lidé, na pomoc jim vzlétl i vrtulník letecké záchranky!

Dorazit museli i hasiči, neboť jednoho z dvoučlenné posádky osobního auta bylo nutné vyprostit. Následně si oba převzali záchranáři. "V obou případech šlo o těžká zranění. Jedna osoba byla následně transportována vrtulníkem na traumacentrum do Librece, druhá pak rovněž vrtulníke do Ústřední vojenské nemocnice v Praze," uvedla mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová.

Silnice je teď neprůjezdná.Ostatně zavřená a nepřístupná pro veřejnost měla být silnice podle informací iBoleslav.cz už od rána, neboť na místě mělo probíhat testování závodních aut. Právě při tomto testování k nehodě došlo. Původně se přitom hovořilo o tom, že by mohlo jít o neohlášený závod, což se nakonec nepotvrdilo.

Na místě už jsou policisté, kteří okolnosti nehody vyšetřují.