Frézování silnice. Ilustrační fotoSTŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj se může pochlubit ocenění nadace pojišťovny Generali a projektu Výmoly.cz za vítězství v anketě o Nejaktivnější kraj roku. Silničáři tu opravili nejvíce nehlášených výmolů.

Projekt Výmoly.cz pomáhá celoročně a mezinárodně monitorovat aktuální stav silnic. Podporuje komunikaci mezi řidiči a silničáři.

„Výsledkem je spolupráce, která pomáhá situaci měnit. Velké části výtluků, které byly na portál Výmoly.cz motoristy nahlášeny, se správci silnic věnují. Opravenost nově nahlášených výtluků se za loňský rok blížila 40 %. Za celé období fungování projektu je opravena k dnešnímu dni téměř polovina všech nahlášených výtluků,“ komentuje opravy Petr Čaník z Výmoly.cz.

Konkrétně u Středočeského kraje, který byl dnes vyhlášen jako Nejaktivnější kraj roku, bylo opraveno 313 ze 738 výtluků, což odpovídá 42 procentům. V porovnání s ostatními kraji jde o nejvyšší čísla výtluků i oprav, protože střední Čechy mají nejhustší a nejdelší síť silnic. Jen silnic druhé a třetí třídy je 8625,2 kilometrů.

A jak to vidíte vy? Kde je v současné době nejhorší silnice? Napište nám to, nebo rovnou pošlete fotku „děravé“ silnice. Pište na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..