Muž se snažil domů dostat šoupáním po zadku. Foto: MPMBMLADÁ BOLESLAV – Bylo chvíli po deváté hodině večer, když se po chodníku v Laurinově ulici sunul po zadku starší muž. To nenechalo klidným jednoho z řidičů, který zavolal na tísňovou linku policie.

Zvláštně znějící oznámení pak policisté předali mladoboleslavským strážníkům, kteří v Palackého ulici objevili muže zanedbaného zevnějšku, který šoupe zadkem o chodník.

„Muž strážníkům řekl, že po zákroku v nemocnici nemůže došlápnout na nohu, a proto se sune po zadku do místa bydliště v Ptácké ulici,“ uvedl ředitel Městské policie Mladá Boleslav Tomáš Kypta.

Zdravý člověk by tuto trasu dal pěšky asi tak za 20 minut. Šoupáním po zadku by ale muže čekala možná i několikahodinová cesta domů, kterou by zajisté neocenila jeho zadnice.

„V rámci pomoci občanům a aby nedošlo k ohrožení života a zdraví muže a ohrožení bezpečnosti silničního provozu při překonávání křižovatek, ho hlídka pomocí služebního vozidla převezla k místu bydliště,“ dodal Kypta.