Projet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského krajeMLADOBOLESLAVSKO - Když jde o život, přeparkovat nestihnete! Tak zní heslo hasičů, kteří v pátek 13. zkoušeli s velkými cisternami projet nejrůznější uličky v Mladé Boleslavi a dalších městech. Moc dobře to ale nedopadlo.

Parkování je velký problém už řadu let. Nová parkovací místa vznikají velmi pomalu, a tak řidiči parkují, kde to zrovna vyjde. Jenže tím mohou zablokovat i často jedinou příjezdovou cestu k domu, kde může hořet. A právě na to se v pátek zaměřili hasiči v Mladé Boleslavi, Bělé pod Bezdězem, Mnichově Hradišti či Benátkách nad Jizerou.

I když se jim podařilo ve většině ulicích projet, byť třeba přes obrubník, trávník nebo chodník, našla se i místa, která řidiči beznadějně svými auty ucpali. V případě, že by doopravdy hořelo, hasiči by byli buď bezradní, případně by místo museli objíždět. V obou případech by ztratili často drahocenné minuty.

Hasiči tak vzkazují jediné: "Parkujte ohleduplně".

Projet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského krajeProjet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského krajeProjet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského krajeProjet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského krajeProjet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského krajeProjet s hasičským autem nebylo vždy jednoduché. Foto: HZS Středočeského kraje