Studenti navrhují Škoda Karoq v kabrioletu. Foto: Škoda Auto

MLADÁ BOLESLAV – Dvě desítky studentů učiliště Škoda Auto se pustilo do nelehké práce. Navrhují a hlavně i staví nový vůz – Škoda Karoq ve verzi kabriolet.

Škoda Auto opět nabízí mladým talentům možnost vžít se do role vývojářů a konstruktérů vozů. Studenti Středního odborného učiliště strojírenského ve věku 17 a 18 let spojí síly, aby společně postavili pátý žákovský vůz.

Pod vedením mistrů odborného výcviku a za podpory oddělení technického vývoje, designu a výroby v srdci firmy v Mladé Boleslavi postaví studii kabrioletu na bázi modelu Škoda Karoq.
Nový projekt ukazuje, jaký význam má nejnovější SUV pro modelovou paletu značky, připomíná jeho úspěchy a ocenění a potvrzuje svěží a mladistvý design modelu Karoq. V rámci praktického projektu si žáci vyzkouší spolupráci v týmu a zároveň prověří své technické a organizační schopnosti. Studie vozu, která zatím nemá své jméno, bude představena veřejnosti v červnu.

Na projektu se sešli mladí technici ze sedmi oborů – jsou mezi nimi mimo jiné autolakýrníci, autoelektrikáři a karosáři. „Na projekt se velmi těšíme, protože jsme dostali šanci postavit vůz podle svých představ,“ říká člen týmu Ondřej Bacík.

Studenti navrhují Škoda Karoq v kabrioletu. Foto: Škoda AutoStudenti navrhují Škoda Karoq v kabrioletu. Foto: Škoda Auto