Stromy zablokovaly provoz na několika silnicích Mladoboleslavska. Foto: iBoleslav.czMLADÁ BOLESLAV – Déšť a sníh minulých dnů vystřídal na apríla poměrně silný vítr. Během chvíle se tak k zemi poroučelo hned několik stromů, které zablokovaly provoz na několika místech Mladoboleslavska. Naštěstí se všechno obešlo bez zranění a vážných škod.

Kde vítr stromy či velké kusy větví nezlomil, tam vyvrátil přímo celé stromy. Půda je totiž stále ještě pořádně nasáklá a měkká po dešti a sněhu. Stačila tak jen chvíle pořádného větru, aby hasičům a policistům přidělal další práci.

Nejvíce problémů se objevilo po 16. hodině. Přímo na ulici spadl strom v Mladské ulici v Benátkách nad Jizerou. O pár chvil později upozornili řidiči na nebezpečně nahnutý strom nad silnicí mezi Vincem a Rokytovcem. Spadlý strom pak ale zablokoval provoz u Bělé pod Bezdězem. Znovu průjezdná silnice zde byla až po zásahu hasičů, kteří museli strom rozřezat a odstranit ze silnice.

Stromy komplikovaly provoz také na rychlostní komunikaci R10, a to v obou směrech. Přímo do jízdních pruhů se totiž nahnulo několik stromů. Po 20. hodině tam silničáři evidovali hned tři místa, kam bylo nutné vyjet a stromy bezpečně pokácet.