Místo restaurace čtyři bytové domy. Foto: vizualizaceMLADÁ BOLESLAV – Dobrá zpráva letí všem milovníkům lesoparku Štěpánka. Několikaměsíční tahanice o to, zda tam vyroste pět bytových domů, je u konce. Úředníci rozhodli.

Vzhledem k možné podjatosti rozhodovali o stavebním povolení úředníci na Městském úřadě v Mělníku. A tento týden rozhodli. „Stavební odbor městského úřadu rozhodl, že stavba bytových domů na Štěpánce není v souladu s územním plánem Mladé Boleslavi a nepovolil zde proto výstavbu těchto bytových domů,“ informovala novináře předsedkyně Českého svazu ochránců přírody Klenice Mladá Boleslav Milada Vrbová.

Ve stejný den rozhodla Rada města Mladá Boleslav o odvolání architektonické rady, která dne 28. července minulého, téměř tři měsíce po jednání zastupitelstva, které se jednoznačně postavilo proti výstavbě na Štěpánce, vydalo k celému záměru výstavby bytových domů kladné stanovisko.

Vrátí tam park
"Dle sdělení našich právníků, odmítl Krajský soud v Praze podanou žalobu Rezidence Štěpánka ve věci incidenčního přezkumu," poznamenala dále Vrbová s tím, že na čtvrtečnímjednání zastupitelstva zastupitelé schválili záměr koupit společnost Rezidence Štěpánka.

„Podle našich informací je již s majitelem firmy podepsaná smlouva o odkupu pozemku a nemovitostí v areálu pozemku. Město slíbilo, že do této lokality znovu vrátí park a areál bude po letech opět sloužit občanům města, tak jako před prodejem areálu v roce 1992 veřejnosti sloužil. Napraví chyby, které nerozumným prodejem před lety jejich předchůdci způsobili. Důstojnické sady se znovu stanou součástí parku Štěpánka,“ uzavřela ekoložka Vrbová větou: „Vyplatí se stát za tím, na čem nám opravdu záleží“.