Několik vlaků během dne narazilo do stromů, spadlých na trať. Foto: Drážní inspekceMLADÁ BOLESLAV – Také ve středu se lidé na Mladoboleslavsku potýkají s počasím. Problém je na silnicích, ale také na železnici. Navíc se znovu začíná zvedat hladina Jizery. Situace je ale o trochu lepší, než tomu bylo včera. Problém tak už například nepředstavuje sníh.

Během dopoledne komplikovaly dopravu na železnici spadlé stromy. Drážníci inspekce evidovala téměř dvě desítky takových událostí. Problém se nevyhnul ani mladoboleslavské trati. Poblíž Bakova nad Jizerou narazil vlak do stromu, nikomu se naštěstí nic nestalo. Spadlé stromy na silnicích pak hasiči řešili například v okolí Bělé pod Bezdězem.

V noci na dnešek pak byli v pohotovosti jak strážníci městské policie, tak i pracovníci firmy Compag. Z komunikací museli odstraňovat odjeté kontejnery. Ty v několika případech dokonce poničily i zaparkovaná vozidla.

Zlobí také řeka Jizera a potok Klenice. Hladiny mírně stoupají. V Bakově nad Jizerou Jizera sice klesla, ale nyní zase začala pomalu stoupat. Jednou tak vysoká je pak hladina Klenice.