Závody ve vodním záchranářském sportu. Foto: ČČK MBMLADÁ BOLESLAV – Víkend patřil v Městském bazénu v Mladé Boleslavi 2. ročníku celorepublikových závodů ve vodním záchranářském sportu. Velice se dařilo i mladoboleslavských záchranářům.

Za Mladou Boleslav bojovalo celkem 12 chlapců, 1 muž a 6 dívek, členů kroužku Vodní záchrany při OS ČČK Mladá Boleslav, kteří závodí pod hlavičkou neratovické místní skupiny VZS. Zastoupeno bylo svými týmy 12 místních skupin Vodní záchranné služby ČČK v počtu 157 závodníků, rozdělených na muže a ženy do 6 věkových kategorií.

Své umění, dovednosti a připravenost změřili účastníci závodu v tzv. záchranářském čtyřboji, jehož celkový hodnocený výsledek je součtem získaných bodů v jednotlivých čtyřech disciplínách, náročností a délkou odpovídající věkové kategorii (plavání s překážkami, tažení modelu s pásem a ploutvemi, záchranný polohový závod = nejtěžší disciplína, tzv. „pravda“ a záchrana modelu s pásem). O to napínavější je potom celkové hodnocení závodníků závislé na vyrovnanosti jejich jednotlivých výkonů.

„Výsledky našich zástupců jsou skvělé a obdivuhodné,“ uvedla ředitelka mladoboleslavského Českého červeného kříže Michaela Mittnerová s tím, že nejcennější zlatý kov ve svých kategoriích vybojovali David Verner (kat. ročník 2007 a ml.), Daniel Beneš (kat. ročník 2004-2003), Michal Lhotka (kat. ročník 2000 – 1999) a Kateřina Tancmanová (kat. ročník 2002 – 2001), krásné druhé místo obsadil Sebastien Franc (kat. ročník 2006 – 2005).

Ani ostatní se nenechali zahanbit a v top desítce se dále umístili Šimon Štípek, Josef Vinš, Karolína Štěpánková, Jakub Mittner, Štěpán Vrba, Eliška Tancmanová, Veronika Výmolová a Libor Štěpánek ve své kategorii nejstarších - ročník 1998 a starší. Ostatní (Antonín Vinš, Kryštof Zouhar, Alexandr Koudelka, Vojtěch Zouhar, Barbora Horáková a Nikola Klotzbergová) se prali o svá osobní zlepšení a úspěch se dostavil.

Závody byly nejen pro naše závodníky velmi úspěšné, ale i celkově vydařené. Poděkování patří všem, kdo se podíleli na organizaci této velké akce, samozřejmě zúčastněným závodníkům a jejich trenérům, stejně tak Městskému bazénu Mladá Boleslav a Statutárnímu městu Mladá Boleslav za podporu závodům.

Závody ve vodním záchranářském sportu. Foto: ČČK MBZávody ve vodním záchranářském sportu. Foto: ČČK MBZávody ve vodním záchranářském sportu. Foto: ČČK MBZávody ve vodním záchranářském sportu. Foto: ČČK MBZávody ve vodním záchranářském sportu. Foto: ČČK MB