Plavecké závody v Mladé Boleslavi.MLADÁ BOLESLAV – Téměř 160 plavců ze 16 plaveckých klubů Středočeského kraje ovládlo o víkendu mladoboleslavský plavecký bazén. A šlo o velké plavecké boje, ve hře byly tituly mistrů kraje, ale současně i nominace na Mistrovství České republiky.

Z kraje se vždy účastnilo 12 nejlepších plavců a plavkyň v ročnících 2006, 2005 a 2004.

Za domácí plavecký oddíl AŠMB se na těchto závodech představilo 11 reprezentantů, šest dívek a pět chlapců, kteří vybojovali celkem 11 krajských titulů, k nim přidali 7 stříbrných a 10 bronzových medailí.

Plavecké závody v Mladé Boleslavi.Jakub Mittner (ročník 2006) získal nejvíce individuálních medailí, 5 zlatých na kraulařských tratích, 2 stříbrné a 1 bronzovou, o pouze jedno pódiové umístění zpět zůstal Bruno Brejcha (ročník 2006), kdy bral 2 zlaté medaile ze „svých“ motýlkářských tratí, dále 2 stříbrné a 3 bronzové medaile.

Karolína Maršíkovová (ročník 2005) zářila v kraulařských a znakových disciplínách, získala dvě kompletní sady medailí, dvakrát se umístila 1., dvakrát na 2. a dvakrát na 3. místě. Jakub Turek (ročník 2006) jako vždy nepustil svým soupeřům první místo na prsových tratích a přidal jeden bronz.

Alžběta Nováková (ročník 2004) a Filip Nýdrle obsadili vždy po dvou umístění na stupních vítězů, Alžběta byla jednou stříbrná a jednou bronzová, Filip bral dvě třetí místa na prsových tratích.

K individuálním úspěchům musíme přičíst i tři stříbrná umístění štafet, dvě získali chlapci ve štafetě 4 x 50m volný způsob (Bruno Brejcha, Jakub Mittner, Michal Bednář a Filip Nýdrle) a 4x 50m polohově (Jakub Mittner, Jakub Turek, Michal Bednář a Filip Nýdrle), dívčí štafeta ve složení Karolína Maršíková, Klára Horáková, Alžběta Nováková a Tina Podzimková brala druhé místo 4 x 50m polohově.

Všem plavcům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme postup na vrcholnou akci zimní sezóny Mistrovství České republiky, konané začátkem prosince letošního roku.